Keszthelyi közel a bravúrhoz

IWIWTwitterFacebookMyspace bookmark

 

A második felnőtt Magyar Kupának a tatai edzőtábor adott otthont. A férfiak kezdtek. Komoly létszám, komoly színvonal. Olimpiai érmesek, felnőtt és utánpótlás világ-, és Európa-bajnokok sora lépett pástra. Keszthelyi Zsombor, Kolczonay Balázs, és Lenkefi Soma képviselte klubunkat. Mindhárman továbbjutottak a csoportkörből. Soma sajnos egyetlen találattal, de búcsúzni kényszerült, kadetként azért hasznos tapasztalatokkal gazdagodott. Zsombor és Balázs a 64-es táblán kezdett. Zsombor nem is akárkivel, az ifjúsági olimpiai bajnok, Exatlon sztár hazai Esztergályos Patrikkal. Nagyon hamar kiderült, hogy klubunk ifjú tehetségét ezen a napon nem tudja legyőzni (15-9). A következő ellenfél a hazánkban készülő mali-i Diabate volt. A nagyobb tudás itt is diadalmaskodott (15-9). Az MTK világbajnoka Szényi Péter következett. Színvonalas, remek asszót vívtak. Zsombor sokáig vezetett, de a legvégén a rutin diadalmaskodott, egyetlen találattal Szényi nyert. Keszthelyi 12., Kolczonay 19. lett.

Hölgy versenyzőink ezúttal várakozáson alul szerepeltek, Dékány Kinga a 19., Bencsik Anna 46. helyet szerezte meg.

Támogatók