Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/csabaviv/public_html/plugins/content/jp_bookmark/jp_bookmark.php on line 418

Magyar Kupa győztes a női párbajtőr csapat

IWIWTwitterFacebookMyspace bookmark

Az első ízben kiírt Magyar Kupa felnőtt versenysorozatot párbajtőr csapatunk nyerte.

A négy fordulóból álló megméretés utolsó állomását a tatai edzőtábor vívótermében rendezték. A tizenhárom csapatot felvonultató mezőnyben a mieink a nyolcas táblán kezdtek, rögtön a bajnokság visszavágójaként, a hazai csapattal, melyben az Európa bajnokok (Kun Anna, Büki Lili) mellett az öttusázó világbajnok Kovács Sarolta vívott. A harmadik asszótól magukhoz ragadták a vezetést a lányok, s biztosan győztek. A BVSC következett. Hullámzó teljesítményt nyújtva az utolsó asszóra egyetlen találat előnnyel fordultunk. Szabó Réka a junior VB bronzérmesével, Borsody Emmával szemben próbálta megtartani az előnyt. Ez most nem sikerült. Maradt a bronzérem lehetősége. Az öttusázó Földházi Zsófiával megerősített érdi csapat volt az ellenfél. Csapatunk folyamatosan növelve előnyét, magabiztosan győzött, s állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A miénk volt az egyetlen csapat, amely mind a négy versenyen a dobogón végzett, s az összesítésben meggyőző fölénnyel lett az I. Magyar Kupa győztese.

Az egyéni verseny az idény utolsó válogatója volt a felnőtt EB-re és VB-re. Kissé döcögős kezdés után mind a négy versenyzőnk továbbjutott a csoportkörből. A táblán Dékány Kinga és Kazár Dóra sajnos rögtön összekerült. Kinga győzött. Petri Renátát pedig a rendkívül motivált Honvédos Fekete búcsúztatta. Szabó Réka könnyedén jutott túl ellenfelén. A következő körben Kinga Budai Dorinával találta magát szembe. Ők ketten mindig kiélezett, izgalmas mérkőzést vívnak, most sem volt ez másként. Az asszó 5-5 után hosszabbításban dőlt el, a döntő találatot Kinga érte el. Réka ebben a körben is nagy különbségű győzelmet aratott. Már a döntőbe jutás volt a cél a következő fordulóban. Kinga Fekete Laurán próbált bosszút állni a Petri Renátáért. Ellenfele sokáig vezetett, de Kinga megfordította a mérkőzést s bejutott a döntőbe. Réka a Honvédos Muharit verte 15-12-re. Két csabai a döntőben! Kinga újabb szoros asszót vívott a tatai Büki Lilivel, a befejezés a hazai fiatalnak sikerült, aki aztán meglepetésre, újra legyőzte Szász-Kovács Emesét és megnyerte a versenyt. Réka viszont debreceni riválisán, Mihály Katán is túl jutott, Szász Emese legyőzése viszont még nem sikerült. Réka bronzérmes lett, s ezzel biztos tagja lett a nyári világversenyeken résztvevő felnőtt válogatottnak. Kinga nyolcadik helyezése pedig már a jövő évi ranglistára ad értékes pontokat.